Fundamentem zachodniej cywilizacji jest religia.

0

Fundamentem zachodniej cywilizacji jest religia. To właśnie sprawia, że ​​ludzie myślą, że znajdują się na szczycie łańcucha pokarmowego i że muszą chronić ten honor przemocą. Ludzie, którzy żyją w społeczeństwie pełnym przemocy, w którym ich przekonania religijne są kwestionowane, często czują się zagrożone i wtedy zaczynają używać przemocy w celu ochrony tego, co uważają za swoje prawo do życia w pokoju.

Kiedy chrześcijaństwo zaczęło się, w ogóle nie chodziło o religię, chodziło o ratowanie świata i dlatego chrześcijanie byli bardzo pokojowi, musieli być w pokoju i mogli to zrobić tylko wtedy, nie krzywdząc nikogo innego. Zawarli pokój z naturą, aby żyć w pokoju ze światem. To jest podstawa zachodniej cywilizacji; pokój z naturą, wierzyli, że to ich jedyna opcja.
Religia – życiowa droga czy złudzenie ?
Gdyby kiedykolwiek istniał problem lub argument, który nie pochodzi od Boga, chrześcijanie poszliby z nim na wojnę, ponieważ byłby to atak na ich przekonania. To nie jest podstawa zachodniej kultury, w której chodzi o pokój. Dlatego tak trudno jest znaleźć spokój, istnieje idea, że ​​trzeba zrobić coś złego, aby uzyskać lepsze samopoczucie. Wygląda na to, że stali się tak przekonani, że muszą używać przemocy, że nawet nie rozumieją, dlaczego nie powinni jej używać.